Rolex Sky-Dweller 42mm Rose Gold Chocolate Dial Oysterflex - 336235
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women’s L47091918 La Grande Classique Rose Gold-Tone 18kt Rose Gold-Plated Stainless Steel Watch
$1,350.00 Original price was: $1,350.00.$240.78Current price is: $240.78.
Description
Description
18kt rose gold-plated stainless steel Strap. 18kt rose gold-plated stainless steel case. 18kt rose gold-plated stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman Numerals hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 33mmx 33mmx 0mm case. 20.3mm band width. 30 meters water resistant. L47091918
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L47091918 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Rose Gold-Tone |
| Band Width | 20.3 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | 18kt Rose Gold-Plated Stainless Steel |
| Case Size | 33 mm x 33mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | 18kt Rose Gold-Plated Stainless Steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Roman Numerals |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L47091918 La Grande Classique Rose Gold-Tone 18kt Rose Gold-Plated Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.