Rolex Day-Date 40mm 228398TBR-0006 Silver Dial President Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Rolex Day-Date 40mm Diamonds Paved Dial 228345rbr-0002
$998.00 Original price was: $998.00.$269.00Current price is: $269.00.
Longines Men’s L49212322 Presence Black Leather Watch
$1,300.00 Original price was: $1,300.00.$240.15Current price is: $240.15.
Description
Description
leather Strap. stainless steel case. gold-tone stainless steel bezel. gold-tone dial with Gold-Tone hands and Index hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 38.5mmx 38.5mmx 9mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L49212322
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L49212322 |
| Series | Presence |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 38.5 mm x 38.5mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Transparent |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Gold-Tone |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Gold-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Index |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L49212322 Presence Black Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.