Rolex Day-Date President 40mm Everose Gold Chocolate Roman Dial - 228235
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Omega Seamaster Planet Ocean 600M 45.5mm Grey Dial Stainless Steel Strap 215.32.46.51.01.004
$898.00 Original price was: $898.00.$259.00Current price is: $259.00.
Longines Men’s L27178783 Master Collection 18kt Rose Gold Retrograde Power Reserve Automatic Brown Leather Watch
$13,000.00 Original price was: $13,000.00.$341.13Current price is: $341.13.
Description
Description
brown leather Strap. 18kt rose gold case. 18kt rose gold bezel. silver dial with Blue hands and Black Arabic numerals hour markers. 18kt rose gold retrograde power reserve automatic. automatic movement. sapphire crystal. 44mmx 44mmx 16mm case. 18mm band width. 30 meters water resistant. L27178783
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L27178783 |
| Series | Master Collection |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | 18kt Rose Gold Retrograde Power Reserve Automatic |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Brown |
| Band Width | 18 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | 18kt Rose Gold |
| Case Size | 44 mm x 44mm |
| Case Thickness | 16 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | 18kt Rose Gold |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Black Arabic numerals |
| Subdials | Date, day of the week and 24 hour |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L27178783 Master Collection 18kt Rose Gold Retrograde Power Reserve Automatic Brown Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.