IWC Portofino Automatic Moon Phase 37mm IW659602
$998.00 Original price was: $998.00.$236.00Current price is: $236.00.
Vacheron Constantin Traditionnelle Manual-Winding Ref. # 83020/000R-9909
$239.00
Description
Description
Unworn Vacheron Constantin Traditionnelle Manual-Winding 83020/000R-9909, 40 mm. The watch has 18K 5N pink gold Dial. The Case is 18K 5N pink gold, Caliber # 1420 AS w/ 22 Jewels, 40 hours power reserve. The Bracelet is Mississippiensis alligator with Ardillon buckle. The Water-resistant is up to 30 m. The Watch comes complete with Vacheron Constantin Papers & Box. Covered with Vacheron Constantin 2-Year Warranty.
SPECIFICATIONS:
| Reference Number | 83020/000R-9909 |
| Case Size | 40 mm |
| Dial | 18K 5N pink gold |
| Hands | N/A |
| Case Material | 18K 5N pink gold |
| Movement | Manual-winding |
| Bracelet Material | Mississippiensis alligator |
| Clasp Type | Ardillon buckle |
| Functions | Hours, Minutes, small seconds, power reserve, hand-type date |
| Crystal | Sapphire glass |
| Model | Traditionnelle Manual-Winding |
| Water Resistance Rating | Water resistant to 30 m |
| Box/Papers | Original Vacheron Constantin Box and Papers |
| Warranty | Balance of Vacheron Constantin 2-year Warranty |
| Country/Region of Manufacture | Switzerland |
| Display | Analog |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Vacheron Constantin Traditionnelle Manual-Winding Ref. # 83020/000R-9909” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.