Rolex Datejust 41mm 126334 Silver Index Jubilee Stainless Steel Mens Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Unisex L4.984.4.52.6 Flagship Stainless Steel Watch
$1,520.00 Original price was: $1,520.00.$242.94Current price is: $242.94.
Vacheron Constantin Overseas Self-Winding Ref. # 4500V/110A-B126
$229.00
Description
Description
Unworn Vacheron Constantin Overseas Self-Winding 4500V/110A-B126, 41 mm. The watch has White Dial. The Case is Stainless steel, Caliber # 5100 w/ 37 Jewels, 60 hours power reserve. The Bracelet is Stainless steel with Deployant buckle. The Water-resistant is up to 150 m. The Watch comes complete with Vacheron Constantin Papers & Box. Covered with Vacheron Constantin 2-Year Warranty.
SPECIFICATIONS:
| Reference Number | 4500V/110A-B126 |
| Case Size | 41 mm |
| Dial | White |
| Hands | N/A |
| Case Material | Stainless steel |
| Movement | Self-winding |
| Bracelet Material | Stainless steel |
| Clasp Type | Deployant buckle |
| Functions | Hours, Minutes, Calendar aperture, Second in center |
| Crystal | Sapphire glass |
| Model | Overseas Self-Winding |
| Water Resistance Rating | Water resistant to 150 m |
| Box/Papers | Original Vacheron Constantin Box and Papers |
| Warranty | Balance of Vacheron Constantin 2-year Warranty |
| Country/Region of Manufacture | Switzerland |
| Display | Analog |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Vacheron Constantin Overseas Self-Winding Ref. # 4500V/110A-B126” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.