Rolex Datejust m278341 Chocolate Dial 31mm
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
OMEGA Seamaster Aqua Terra 41 mm Black Dial Stainless Steel Bracelet 220.10.41.21.01.002
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Vacheron Constantin Overseas Dual Time Ref. # 7900V/110A-B546
$249.00
Description
Description
Unworn Vacheron Constantin Overseas Dual Time 7900V/110A-B546, 41 mm. The watch has Black Dial. The Case is Stainless steel, Caliber # 5110 DT w/ 37 Jewels, 60 hours power reserve. The Bracelet is Stainless steel with Deployant buckle. The Water-resistant is up to 150 m. The Watch comes complete with Vacheron Constantin Papers & Box. Covered with Vacheron Constantin 2-Year Warranty.
SPECIFICATIONS:
| Reference Number | 7900V/110A-B546 |
| Case Size | 41 mm |
| Dial | Black |
| Hands | N/A |
| Case Material | Stainless steel |
| Movement | Self-winding |
| Bracelet Material | Stainless steel |
| Clasp Type | Deployant buckle |
| Functions | Hours, Minutes, Second in center, second time zone, Day/night, date |
| Crystal | Sapphire glass |
| Model | Overseas Dual Time |
| Water Resistance Rating | Water resistant to 150 m |
| Box/Papers | Original Vacheron Constantin Box and Papers |
| Warranty | Balance of Vacheron Constantin 2-year Warranty |
| Country/Region of Manufacture | Switzerland |
| Display | Analog |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Vacheron Constantin Overseas Dual Time Ref. # 7900V/110A-B546” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.