Omega De Ville Prestige 34 mm Blue Dial Stainless Steel Bracelet 434.10.34.20.03.002
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Rolex Lady-Datejust 28mm 279163 Champagne Diamond Dial
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Vacheron Constantin Overseas Chronograph Ref. # 5500V/110A-B075
$229.00
Description
Description
Unworn Vacheron Constantin Overseas Chronograph 5500V/110A-B075, 42.5 mm. The watch has White Dial. The Case is Stainless steel, Caliber # 5200 w/ 54 Jewels, 52 hours power reserve. The Bracelet is Stainless steel with Deployant buckle. The Water-resistant is up to 150 m. The Watch comes complete with Vacheron Constantin Papers & Box. Covered with Vacheron Constantin 2-Year Warranty.
SPECIFICATIONS:
| Reference Number | 5500V/110A-B075 |
| Case Size | 42.5 mm |
| Dial | White |
| Hands | N/A |
| Case Material | Stainless steel |
| Movement | Self-winding |
| Bracelet Material | Stainless steel |
| Clasp Type | Deployant buckle |
| Functions | Hours, Minutes, small seconds, Calendar aperture, Chronograph, 12-hour counter, 30-minute counter |
| Crystal | Sapphire glass |
| Model | Overseas Chronograph |
| Water Resistance Rating | Water resistant to 150 m |
| Box/Papers | Original Vacheron Constantin Box and Papers |
| Warranty | Balance of Vacheron Constantin 2-year Warranty |
| Country/Region of Manufacture | Switzerland |
| Display | Analog |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Vacheron Constantin Overseas Chronograph Ref. # 5500V/110A-B075” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.