Omega Constellation Ladies' Selection 28mm Sedna™ gold on Sedna™ gold 131.55.28.60.55.003
$898.00 Original price was: $898.00.$279.00Current price is: $279.00.
Audemars Piguet Royal Oak Leo Messi Ref. # 26325OL.OO.D005CR.01
$958.00 Original price was: $958.00.$248.02Current price is: $248.02.
Vacheron Constantin Harmony Dual Time Ref. # 7810S/000R-B141
$1,088.00 Original price was: $1,088.00.$257.01Current price is: $257.01.
Description
Description
Unworn Vacheron Constantin Harmony Dual Time 7810S/000R-B141, 40 x 40 mm. The watch has White Dial. The Case is 18K 5N Pink gold, Caliber # 2460 DT w/ 27 Jewels, 40 hours power reserve. The Bracelet is Mississippiensis alligator with Deployant buckle. The Water-resistant is up to 30 m. The Watch comes complete with Vacheron Constantin Papers & Box. Covered with Vacheron Constantin 2-Year Warranty.
SPECIFICATIONS:
| Reference Number | 7810S/000R-B141 |
| Case Size | 40 x 40 mm |
| Dial | White |
| Hands | N/A |
| Case Material | 18K 5N Pink gold |
| Movement | Self – winding |
| Bracelet Material | Mississippiensis alligator |
| Clasp Type | Deployant buckle |
| Functions | Hours, Minutes, second time zone, stop seconds device, Day/night |
| Crystal | Sapphire glass |
| Model | Harmony Dual Time |
| Water Resistance Rating | Water resistant to 30 m |
| Box/Papers | Original Vacheron Constantin Box and Papers |
| Warranty | Balance of Vacheron Constantin 2-year Warranty |
| Country/Region of Manufacture | Switzerland |
| Display | Analog |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Vacheron Constantin Harmony Dual Time Ref. # 7810S/000R-B141” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.