Back to products
Rolex Yellow Gold President Day Date 40mm Diamond Pave Dial - 228238
$998.00 Original price was: $998.00.$259.00Current price is: $259.00.
Vacheron Constantin Harmony Complete Calendar Ref. # 4000S/000R-B123
$1,088.00 Original price was: $1,088.00.$257.01Current price is: $257.01.
Description
Description
Unworn Vacheron Constantin Harmony Complete Calendar 4000S/000R-B123, 40 x 40 mm. The watch has White Dial. The Case is 18K 5N Pink gold, Caliber # 2460 QCL w/ 17 Jewels, 40 hours power reserve. The Bracelet is Mississippiensis alligator with Deployant buckle. The Water-resistant is up to 30 m. The Watch comes complete with Vacheron Constantin Papers & Box. Covered with Vacheron Constantin 2-Year Warranty.
SPECIFICATIONS:
| Reference Number | 4000S/000R-B123 |
| Case Size | 40 x 40 mm |
| Dial | White |
| Hands | N/A |
| Case Material | 18K 5N Pink gold |
| Movement | Self – winding |
| Bracelet Material | Mississippiensis alligator |
| Clasp Type | Deployant buckle |
| Functions | Hours, Minutes, Second in center, day of the week in apperture, stop seconds device, month in aperture, hand-type date, precision moon phase |
| Crystal | Sapphire glass |
| Model | Harmony Complete Calendar |
| Water Resistance Rating | Water resistant to 30 m |
| Box/Papers | Original Vacheron Constantin Box and Papers |
| Warranty | Balance of Vacheron Constantin 2-year Warranty |
| Country/Region of Manufacture | Switzerland |
| Display | Analog |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Vacheron Constantin Harmony Complete Calendar Ref. # 4000S/000R-B123” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.