Omega Seamaster Diver 300M 42mm Black Dial Stainless Steel and Sedna™ 18k Rose Gold Strap 210.22.42.20.01.002
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Rolex Submariner 41mm 126610LV
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
| Specifications: | |
| Reference Number: | 126610lv |
| Original Papers: | YES |
| Box: | YES |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 41mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Rotatable |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Back | Transparent |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Name | Rolex Oyster |
| Clasp | Rolex Folding Oysterclasp |
| Clasp Features | Easylink 5mm comfort extension link |
| Movement | Automatic |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Rolex Submariner 41mm 126610LV” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.