Audemars Piguet Royal Oak Selfwinding Silver dial, 37mm, Steel and 18k Rose gold,
$878.00 Original price was: $878.00.$248.02Current price is: $248.02.
Longines Unisex L4.984.4.52.2 Flagship Black Leather Watch
$1,520.00 Original price was: $1,520.00.$242.94Current price is: $242.94.
Rolex GMT-Master II 126713GRNR 40mm
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
| Specifications: | |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 40mm |
| Case Material | Yellow Rolesor |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire |
| Bezel | Bidirectional rotatable 24-hour graduated bezel. Two-colour grey and black Cerachrom insert in ceramic |
| Water Resistance | 100 metres / 330 feet |
| Details | Highly legible Chromalight display with long-lasting blue luminescence |
| Band Material | 18K Yellow Gold and Stainless Steel |
| Color/Finish | Yellow |
| Clasp | Folding Oysterlock safety clasp with Easylink 5 mm comfort extension link |
| diameter | 40mm |
| Movement | 3285, Manufacture Rolex |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Rolex GMT-Master II 126713GRNR 40mm” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.