Back to products
Rolex Datejust 41mm 126300 Slate Roman Oyster Stainless Steel Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Rolex Datejust m278243-0031/0032 31mm Green Dial watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
Specifications:
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 31 mm |
| Case Material | Oystersteel and 18K yellow gold |
| Dial Color | Green Motif |
| Crystal | Sapphire |
| Bezel | |
| Screw-in Crown | Screw Down crown |
| Water Resistance | 100 m |
| Case Back | Solid |
| Band Material | Oystersteel and yellow gold |
| Band Name | Oyster |
| Clasp | Folding |
| Movement | Automatic |
| Complications | |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Rolex Datejust m278243-0031/0032 31mm Green Dial watch” Cancel reply
Size guide
Size guide
YOU MAY ALSO LIKE…
Longines Men’s L3.744.4.56.6 HydroConquest Chronograph Stainless Steel Watch
Rolex Datejust m278274-0007/0008 Dark Grey 31mm Dial Oyster Watch
Rolex Lady-Datejust 28mm 279178 White Dial
Rolex Explorer 124273-0001 Black 36mm Men’s Watch
Rolex Day-Date President 40mm Everose Gold Chocolate Roman Dial – 228235
Longines Men’s L27178783 Master Collection 18kt Rose Gold Retrograde Power Reserve Automatic Brown Leather Watch
Omega Seamaster Planet Ocean 600M 45.5mm Grey Dial Stainless Steel Strap 215.32.46.51.01.004
OMEGA Seamaster Aqua Terra 41 mm Atlantic blue Dial Stainless Steel Bracelet 220.10.38.20.03.003
RELATED PRODUCTS
Rolex Datejust 36mm 126284 Bright Blue Dial Jubilee Bracelet
Rolex Datejust 36mm 126284 Mother-of-Pearl Dial Oyster Bracelet
Rolex Day-Date 40mm Diamonds Paved Dial 228345rbr-0002
Rolex Day-Date President 40mm Everose Gold Chocolate Roman Dial – 228235
Rolex 228349RBR-0036 Day-Date 40mm 18k White Gold Paved With Diamonds Watch
Rolex Cosmograph Daytona m126518ln-0002 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00

Reviews
There are no reviews yet.