Omega Seamaster Planet Ocean 600M 45.5mm Black Dial Stainless Steel Bracelet 215.30.46.51.01.002
$898.00 Original price was: $898.00.$259.00Current price is: $259.00.
Rolex Datejust 41mm 126331 MOP Diamond Jubilee Steel and Rose Gold Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
Specifications:
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 41mm |
| Case Material | Stainless Steel & Rose Gold |
| Dial Color | MOP Diamond |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Fixed |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Back | Solid |
| Band Material | Stainless Steel & Rose Gold |
| Color/Finish | Brushed & Polished |
| Band Name | Rolex Oyster |
| Band Notes | 72611 |
| Clasp | Rolex Folding Oysterclasp |
| Clasp Features | Easylink 5mm comfort extension link |
| Movement | Automatic – Chronometer |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Rolex Datejust 41mm 126331 MOP Diamond Jubilee Steel and Rose Gold Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.