Omega Constellation 36mm Brown Dial with Diamonds Stainless Steel and Sedna™ 18k Rose Gold Strap 131.28.36.20.63.001
$898.00 Original price was: $898.00.$259.00Current price is: $259.00.
Rolex Day-Date President 40mm White Gold Green Roman Dial - 228239
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Rolex Datejust 36mm 126234 Mother of Pearl Diamond Dial Oyster Stainless Steel
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
Specifications:
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 36mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | Mother of Pearl with Diamonds |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Fixed |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Back | Solid |
| Band Material | Stainless Steel |
| Color/Finish | Brushed & Polished |
| Band Name | Rolex Oyster |
| Bezel | Fluted |
| Clasp | Rolex Folding Oysterclasp |
| Clasp Features | Easylink 5mm comfort extension link |
| Movement | Automatic – Chronometer |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Rolex Datejust 36mm 126234 Mother of Pearl Diamond Dial Oyster Stainless Steel” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.