Omega Speedmaster Racing Blue Dial 44.25mm Sedna™ 18k Rose Gold Strap 329.53.44.51.03.001
$899.00 Original price was: $899.00.$279.00Current price is: $279.00.
Audemars Piguet Royal Oak Chronograph Silver Dial 41mm 18k Rose Gold Watch 26320OR.OO.1220OR.02
$878.00 Original price was: $878.00.$248.02Current price is: $248.02.
Rolex Cosmograph Daytona m126508-0006 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 40mm |
| Case Material | 18kt Yellow Gold |
| Dial Color | Champagne Black |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Fixed |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Back | Solid |
| Band Material | 18kt Yellow Gold |
| Color/Finish | Rolex Oyster |
| Band Name | Rolex Oyster |
| Clasp | Rolex Folding Oysterlock Safety Clasp |
| Clasp Features | Easylink 5mm comfort extension link |
| Movement | Automatic – Chronometer |
| Complications | Chronograph |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Rolex Cosmograph Daytona m126508-0006 40mm” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.