Omega Constellation Globemaster 39mm Silver Dial Steel Strap 130.33.39.21.02.001
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Rolex Cosmograph Daytona m126500ln-0001 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
| Specifications: | |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 40mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | White |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Fixed |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Back | Solid |
| Band Material | Stainless Steel |
| Color/Finish | |
| Band Name | Rolex Oyster |
| Clasp | Rolex Folding Oysterlock Safety Clasp |
| Clasp Features | Easylink 5mm comfort extension link |
| Movement | Self-winding |
| Complications | Chronograph |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Rolex Cosmograph Daytona m126500ln-0001 40mm” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.