IWC-Pilot's Watch Mark XX (IW328202)
$999.00 Original price was: $999.00.$236.00Current price is: $236.00.
IWC-Pilot's Watch Automatic Spitfire (IW326802)
$999.00 Original price was: $999.00.$236.00Current price is: $236.00.
Omega Seamaster Planet Ocean 600M 45.5mm Black Dial Black ceramic Strap 215.92.46.51.01.001
$898.00 Original price was: $898.00.$259.00Current price is: $259.00.
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
Omega 215.92.46.51.01.001 Planet Ocean 600m Co-Axial Master Chronometer Chronograph Watch DEEP BLACK
| ref. | 215.92.46.51.01.001 |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 45.5mm |
| Case Thickness | 18.87mm |
| Case Material | Ceramic |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Uni-Directional Rotating |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 600m/2000ft |
| Case Back | Transparent |
| Band Material | Rubber |
| Color/Finish | Black |
| Band Notes | With Orange Stitching & Lining |
| Clasp | Push Button Deployant Buckle |
| Clasp Notes | Black Ceramic & Black Titanium |
| Lug Width | 22mm |
| Movement | Automatic – Chronometer |
| Complications | Chronograph |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Omega Seamaster Planet Ocean 600M 45.5mm Black Dial Black ceramic Strap 215.92.46.51.01.001” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.