Omega Seamaster Aqua Terra 150M 41mm Silver Dial Stainless Steel and Sedna™ 18k Rose Gold Bracelet 220.50.41.21.02.001
$898.00 Original price was: $898.00.$249.00Current price is: $249.00.
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
Omega 220.50.41.21.02.001 Aqua Terra 150M Co-Axial Master Chronometer Watch
| Condition | New/Unworn |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 41mm |
| Case Thickness | 13.2mm |
| Case Material | 18kt Rose Gold |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Fixed |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 150m/500ft |
| Case Back | Transparent |
| Band Material | 18kt Rose Gold |
| Clasp | Push Button Folding Clasp |
| Movement | Automatic – Chronometer |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Omega Seamaster Aqua Terra 150M 41mm Silver Dial Stainless Steel and Sedna™ 18k Rose Gold Bracelet 220.50.41.21.02.001” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.