Rolex Lady-Datejust 28mm 279135RBR Aubergine Diamond Dial
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Omega De Ville Prestige 40mm Blue Dial Stainless Steel Bracelet 434.10.40.20.03.001
$898.00 Original price was: $898.00.$219.00Current price is: $219.00.
Omega Planet Ocean 600M Co-Axial Master Chronometer GMT Watch BIG BLUE 45.5mm 215.92.46.22.03.001
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
Omega 215.92.46.22.03.001 Planet Ocean 600m Co-Axial Master Chronometer GMT Watch BIG BLUE
| Condition | New/Unworn |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 45.5mm |
| Case Thickness | 17.60mm |
| Case Material | Ceramic |
| Dial Color | Blue |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Uni-Directional Rotating |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 600m/2000ft |
| Case Back | Transparent |
| Band Material | Rubber |
| Color/Finish | Blue |
| Band Notes | Otange Stitching & Edging |
| Clasp | Push Button Deployant Buckle |
| Clasp Notes | Blue Ceramic & Titanium |
| Lug Width | 22mm |
| Movement | Automatic – Chronometer |
| Complications | GMT Time Zone |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Omega Planet Ocean 600M Co-Axial Master Chronometer GMT Watch BIG BLUE 45.5mm 215.92.46.22.03.001” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.