Omega Constellation Ladies' Selection 29mm yellow gold on yellow gold 131.55.29.20.55.002
$898.00 Original price was: $898.00.$279.00Current price is: $279.00.
Omega Seamaster Planet Ocean 600m 37th America’s Cup Automatic 45.5mm 215.92.46.51.01.003
$958.00 Original price was: $958.00.$259.00Current price is: $259.00.
Longines Women’s L81105786 PrimaLuna Two-Tone Stainless Steel and 18kt Rose Gold Watch
$2,775.00 Original price was: $2,775.00.$258.91Current price is: $258.91.
Description
Description
stainless steel and 18kt rose gold Bracelet. stainless steel case. 18kt rose gold bezel. silver dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 27mmx 27mmx 0mm case. 6mm band width. 30 meters water resistant. L81105786
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L81105786 |
| Series | PrimaLuna |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 6 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 27 mm x 27mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | 18kt Rose Gold |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Roman Numerals |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L81105786 PrimaLuna Two-Tone Stainless Steel and 18kt Rose Gold Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.