Rolex Air-King M126900-0001 40mm
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women’s L8.113.4.71.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
$1,568.00 Original price was: $1,568.00.$243.55Current price is: $243.55.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 30mmx 30mmx 8mm case. 18mm band width. 30 meters water resistant. L8.113.4.71.6
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L8.113.4.71.6 |
| Series | PrimaLuna |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 18 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 30 mm x 30mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Roman Numerals |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L8.113.4.71.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.