Rolex Lady-Datejust 28mm 279384RBR White Dial Oyster Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Women’s L5.258.4.71.6 DolceVita Stainless Steel Watch
$1,069.00 Original price was: $1,069.00.$237.20Current price is: $237.20.
Description
Description
Bracelet. case. bezel. dial with Blue hands and Roman Numeral hour markers. . movement. crystal. 17.7 mm x 27 mmmmx 17.7 mm x 27 mmmmx 7.5mm case. 13mm band width. water resistant. L5.258.4.71.6
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L5.258.4.71.6 |
| Series | DolceVita |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 13 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment Buckle |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 17.7 mm x 27 mm mm x 17.7 mm x 27 mmmm |
| Case Thickness | 7.5 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull/Push |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Roman Numeral |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L5.258.4.71.6 DolceVita Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.