Vacheron Constantin Fiftysix Complete Calendar Ref. # 4000E/000A-B439
$4,088.00 Original price was: $4,088.00.$600.01Current price is: $600.01.
IWC Portugieser Automatic 42mm IW501708
$1,198.00 Original price was: $1,198.00.$236.00Current price is: $236.00.
Longines Women’s L47094876 La Grandes Classiques Flagship Diamond Stainless Steel Watch
$1,525.00 Original price was: $1,525.00.$243.00Current price is: $243.00.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. mother of pearl dial with Silver hands and Diamonds hour markers. diamond. quartz movement. sapphire crystal. 33mmx 33mmx 5mm case. 14mm band width. 30 meters water resistant. L47094876
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L47094876 |
| Series | La Grandes Classiques Flagship |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 14 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 33 mm x 33mm |
| Case Thickness | 5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Diamonds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L47094876 La Grandes Classiques Flagship Diamond Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.