Omega De Ville Prestige 41 mm Yellow Dial Stainless Steel and 18k Yellow Gold Bracelet 434.20.41.20.08.001
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
IWC-Pilot's Watch Mark XX (IW328203)
$899.00 Original price was: $899.00.$236.00Current price is: $236.00.
Longines Women’s L42410116 La Grande Classique Diamond Stainless Steel Watch
$3,400.00 Original price was: $3,400.00.$252.46Current price is: $252.46.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. white dial with Grey hands and Black Roman numerals hour markers. diamond. quartz movement. sapphire crystal. 24mmx 24mmx 5mm case. 13mm band width. 30 meters water resistant. L42410116
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L42410116 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 13 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 24 mm x 24mm |
| Case Thickness | 5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-Down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-Down |
| Bezel | Stainless Steel set with diamonds |
| Dial Hands | Grey |
| Dial Markers | Black Roman numerals |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L42410116 La Grande Classique Diamond Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.