Rolex Land-Dweller 127286TBR-0001 Blue Honeycomb Dial Diamond Platinum Jubilee Bracelet 36mm
$1,299.00 Original price was: $1,299.00.$389.00Current price is: $389.00.
Longines Women’s L2.257.4.87.6 Master Collection Stainless Steel Watch
$2,400.00 Original price was: $2,400.00.$254.14Current price is: $254.14.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. mother of pearl dial with Silver hands and Diamond hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 29mmx 29mmx 9mm case. 15mm band width. 30 meters water resistant. L2.257.4.87.6
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L2.257.4.87.6 |
| Series | Master Collection |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 15 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 29 mm x 29mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Transparent |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Diamond |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L2.257.4.87.6 Master Collection Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.