Rolex Datejust m278381-0015/0016 Silver Diamond Dial Diamond-Set Bezel 31mm
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Hublot Classic Skeleton
$566.58
Longines Men’s L56574716 Dolce Vita Stainless Steel Watch
$1,675.00 Original price was: $1,675.00.$244.90Current price is: $244.90.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Black Roman numerals hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 27mmx 32mmx 5mm case. 17mm band width. 30 meters water resistant. L56574716
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L56574716 |
| Series | Dolce Vita |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 17 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 32 mm x 27mm |
| Case Thickness | 5 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Black Roman numerals |
| Subdials | 60 seconds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L56574716 Dolce Vita Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.