Omega De Ville Mini Trésor 26mm Yellow Dial with Diamonds Moonshine™ 18k Rose Gold Bracelet 428.55.26.60.99.001
$898.00 Original price was: $898.00.$259.00Current price is: $259.00.
Longines Men’s L4.974.4.21.6 Flagship Stainless Steel Watch
$1,520.00 Original price was: $1,520.00.$242.94Current price is: $242.94.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver-Tone hands and Roman Numerals hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 39mmx 39mmx 8mm case. 20mm band width. 30 meter water resistant. L4.974.4.21.6
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L4.974.4.21.6 |
| Series | Flagship |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meter |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment with Push Button |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 39 mm x 39mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver-Tone |
| Dial Markers | Roman Numerals |
| Calendar | Date display at the 3 O’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L4.974.4.21.6 Flagship Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.