Vacheron Constantin Traditionnelle Manual-Winding Ref. # 82172/000R-9888
$1,088.00 Original price was: $1,088.00.$257.01Current price is: $257.01.
Rolex Cosmograph Daytona 126535RBR 40mm
$249.00 – $549.00Price range: $249.00 through $549.00
Longines Men’s L4.766.1.91.7 La Grande Classique Two-Tone Stainless Steel Watch
$1,378.00 Original price was: $1,378.00.$241.13Current price is: $241.13.
Description
Description
stainless steel Bracelet. rose gold-tone case. rose gold-tone stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman Numerals hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 37mmx 37mmx 5mm case. 20mm band width. 30 meter water resistant. L4.766.1.91.7
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L4.766.1.91.7 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meter |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment with Push Button |
| Case Material | Rose Gold-Tone |
| Case Size | 37 mm x 37mm |
| Case Thickness | 5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Rose Gold-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Roman Numerals |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L4.766.1.91.7 La Grande Classique Two-Tone Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.