Breitling Super Chronomat Automatic 38mm U17356531L1U1
$998.00 Original price was: $998.00.$235.02Current price is: $235.02.
Omega De Ville Trésor 40mm Grey Dial Sedna™ 18k Rose Gold Strap 435.53.40.21.06.001
$898.00 Original price was: $898.00.$219.00Current price is: $219.00.
Longines Men’s L37424986 USA Exclusive HydroConquest Stainless Steel Watch
$1,800.00 Original price was: $1,800.00.$246.51Current price is: $246.51.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel with blue ceramic inlay,unidirectional bezel. blue dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 41mmx 41mmx 12mm case. 21mm band width. 300 meters water resistant. L37424986
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L37424986 |
| Series | USA Exclusive HydroConquest |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 300 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 21 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Fold Over |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 41 mm x 41mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Blue |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless Steel with Blue Ceramic Inlay,Unidirectional |
| Dial Hands | Luminiscent |
| Dial Markers | Luminiscence |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L37424986 USA Exclusive HydroConquest Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.