【Top replica】TAG Heuer Aquaracer Professional 200 Solargraph
$1,199.00 Original price was: $1,199.00.$241.00Current price is: $241.00.
Omega Seamaster Aqua Terra Shades 34 mm Lavender Dial with Diamonds Sedna™ 18k Rose Gold Bracelet 220.55.34.20.60.001
$998.00 Original price was: $998.00.$289.00Current price is: $289.00.
Longines Men’s L3.742.4.56.6 Conquest Stainless Steel Watch
$1,114.00 Original price was: $1,114.00.$237.77Current price is: $237.77.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel with a black ring bezel. black dial with Silver Luminiscent hands and Index – Arabic Numerals mark the 6, 9 and 12 o’clock positions. Minute Markers around the outer rim hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 41mmx 41mmx 12mm case. 21mm band width. 300 meters water resistant. L3.742.4.56.6
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L3.742.4.56.6 |
| Series | Conquest |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 300 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 21 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Fold Over with Safety Release |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 41 mm x 41mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull/Push |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel with a Black Ring |
| Dial Hands | Silver Luminiscent |
| Dial Markers | Index – Arabic Numerals mark the 6, 9 and 12 o’clock positions. Minute Markers around the outer rim |
| Calendar | Date display at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L3.742.4.56.6 Conquest Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.