Omega Constellation 39mm Silver Dial with Diamonds Stainless Steel and Sedna™ 18k Rose Gold Bracelet 131.25.39.20.52.001
$898.00 Original price was: $898.00.$279.00Current price is: $279.00.
Omega Seamaster Aqua Terra 150M 34 mm White Dial with Diamonds Stainless Steel and Sedna™ 18k Rose Gold Bracelet 220.25.34.20.55.001
$898.00 Original price was: $898.00.$269.00Current price is: $269.00.
Longines Men’s L28214116 Record Stainless Steel Watch
$2,025.00 Original price was: $2,025.00.$249.36Current price is: $249.36.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 40mmx 40mmx 0mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L28214116
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L28214116 |
| Series | Record |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 40 mm x 40mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Transparent |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Roman Numerals |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L28214116 Record Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.