Omega Constellation 34mm Red Dial with Diamonds Sedna™ 18k Rose Gold Bracelet 131.55.34.20.61.001
$898.00 Original price was: $898.00.$299.00Current price is: $299.00.
Longines Men’s L26284516 Master Automatic Stainless Steel Watch
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. black dial with Silver hands and Silver Roman numerals hour markers. automatic. automatic movement. sapphire crystal. 38mmx 38mmx 10mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L26284516
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L26284516 |
| Series | Master |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 38 mm x 38mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver Roman numerals |
| Calendar | Date display appears at the 6 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L26284516 Master Automatic Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.