Longines Women's L23064876 Symphonette Diamond Stainless Steel Watch
$1,575.00 Original price was: $1,575.00.$243.63Current price is: $243.63.
Omega Seamaster Olympic Official Timekeeper 39.5mm Black Dial Stainless Steel Strap 522.32.40.20.01.005
$898.00 Original price was: $898.00.$219.00Current price is: $219.00.
Longines Men’s L2.920.4.92.0 Master Collection Blue Leather Watch
$2,328.00 Original price was: $2,328.00.$253.24Current price is: $253.24.
Description
Description
leather Strap. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. blue dial with Silver-Tone hands and Index hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 42mmx 42mmx 8.4mm case. 20mm band width. 30 meter water resistant. L2.920.4.92.0
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L2.920.4.92.0 |
| Series | Master Collection |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meter |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Blue |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Tang |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 42 mm x 42mm |
| Case Thickness | 8.4 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Blue |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw down |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver-Tone |
| Dial Markers | Index |
| Calendar | Month and Date display at the 3 O’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L2.920.4.92.0 Master Collection Blue Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.