Audemars Piguet Royal Oak Tourbillon Extra-Thin Ref. # 26515OR.OO.1220OR.01
$958.00 Original price was: $958.00.$248.02Current price is: $248.02.
Rolex Day-Date M128396RBR-0019 36mm
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men’s L2.919.4.77.6 Master Collection Stainless Steel Watch
$2,708.00 Original price was: $2,708.00.$258.06Current price is: $258.06.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. silver dial with Silver-Tone hands and Diamonds hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 42mmx 42mmx 11.2mm case. 21mm band width. 30 meter water resistant. L2.919.4.77.6
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L2.919.4.77.6 |
| Series | Master Collection |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meter |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 21 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment with Push Button |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 42 mm x 42mm |
| Case Thickness | 11.2 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver-Tone |
| Dial Markers | Diamonds |
| Calendar | Date display at the 6 O’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L2.919.4.77.6 Master Collection Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.