Omega De Ville Prestige 34 mm White Dial with Diamonds Stainless Steel and Sedna™ 18k Rose Gold Strap 434.23.34.20.55.001
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Audemars Piguet Royal Oak Selfwinding Silver dial, 37mm, Steel and 18k Rose gold,
$878.00 Original price was: $878.00.$248.02Current price is: $248.02.
Longines Men’s L2.909.4.78.6 Master Collection Stainless Steel Watch
$1,853.00 Original price was: $1,853.00.$247.17Current price is: $247.17.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Arabic Numerals hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 40mmx 40mmx 11.1mm case. 21mm band width. 30 meter water resistant. L2.909.4.78.6
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L2.909.4.78.6 |
| Series | Master Collection |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meter |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 21 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment with Push Button |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 40 mm x 40mm |
| Case Thickness | 11.1 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw down |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Arabic Numerals |
| Calendar | Date display at the 6 O’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L2.909.4.78.6 Master Collection Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.