Omega De Ville Prestige 30 mm Black Dial with Diamonds Stainless Steel Strap 434.13.30.60.51.001
$898.00 Original price was: $898.00.$219.00Current price is: $219.00.
Omega Seamaster Planet Ocean 6000M Ultra Deep Summer Blue Automatic 45.5mm 215.30.46.21.03.002
$898.00 Original price was: $898.00.$259.00Current price is: $259.00.
Longines Men’s L2.628.4.51.7 Master Collection Black Leather Watch
$1,924.00 Original price was: $1,924.00.$248.08Current price is: $248.08.
Description
Description
leather Strap. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. black dial with Silver-Tone Luminiscent hands and Roman Numerals hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 38.5mmx 38.5mmx 9.5mm case. 20mm band width. 30 meter water resistant. L2.628.4.51.7
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L2.628.4.51.7 |
| Series | Master Collection |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meter |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Tang |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 38.5 mm x 38.5mm |
| Case Thickness | 9.5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver-Tone Luminiscent |
| Dial Markers | Roman Numerals |
| Calendar | Date display at the 6 O’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L2.628.4.51.7 Master Collection Black Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.