Back to products
Omega Seamaster Aqua Terra 150M 28mm White Dial with Diamonds Stainless Steel Bracelet 220.10.28.60.54.001
$898.00 Original price was: $898.00.$219.00Current price is: $219.00.
Audemars Piguet Royal Oak Selfwinding Chronograp 41mm Mens Watch 26331ST.OO.1220ST.03
$1,199.00 Original price was: $1,199.00.$248.02Current price is: $248.02.
Description
Description
26331ST.OO.1220ST.03, 41 mm Stainless Steel case. Swiss made. Power reserve of 40 hours. Brushed finished stainless steel case & bracelet with polished beveled corners. Brushed finished hexagon design stainless steel bezel, secured with 8 polished hex-head screws. Polished polished beveled corners. Silver main dial with the Grande Tapisserie design pattern. Black sub-dials with a fine snailed (concentric circle pattern) finish. Polished white gold hands. Hour & minute baton hands with luminescent fill. Applied polished white gold index hour markers with luminescent fill. Dial flange on the dial perimeter with fine printed seconds & fraction of a seconds track.
| BRAND | Audemars Piguet |
|---|---|
| SERIES | Royal Oak Selfwinding Chronograph |
| MODEL | 26331ST.OO.1220ST.03 |
| WATCH LABEL | Swiss Made |
| MOVEMENT | Automatic |
| POWER RESERVE | 40 hours |
| CASE DIMENSIONS | 41 mm |
| CASE THICKNESS | 11 mm |
| CASE MATERIAL | Stainless Steel |
| CASE SHAPE | Polygon |
| CASE BACK | Solid |
| BEZEL |
Fixed
|
| DIAL COLOR | Silver |
| CRYSTAL | Scratch Resistant Sapphire |
| BAND MATERIAL |
Stainless Steel
|
| COLOR(S) |
Brushed & Polished
|
| WATER RESISTANCE | 50m/165ft |
| COMPLICATIONS |
Chronograph
|
| CLASP |
Push Button Folding Clasp
|
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Audemars Piguet Royal Oak Selfwinding Chronograp 41mm Mens Watch 26331ST.OO.1220ST.03” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.