Longines Women's L81090876 PrimaLuna Diamond Stainless Steel Watch
$3,125.00 Original price was: $3,125.00.$248.96Current price is: $248.96.
Rolex Cosmograph Daytona 116508 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
Audemars Piguet Royal Oak Self Winding Silver-toned dial 41mm 15400OR.OO.1220OR.02
$249.00
Description
Description
Audemars Piguet Royal Oak Selfwinding 41mm Watches. 41mm x 9.80mm 18K rose gold case, sapphire crystal back, screw-locked crown, glareproofed sapphire crystal, silver dial with grande tapisserie pattern, rose gold applied hour-markers with luminescent coating, and rose gold Royal Oak hands with luminescent coating, self-winding Audemars Piguet Calibre 3120 movement with date and large seconds, approximately 60 hours of power reserve, 18K rose gold bracelet. Water resistant to 50 meters.
| Brand | Audemars Piguet |
| Model number | 15400OR.OO.1220OR.02 |
| Gender | Mens |
| Series | Royal Oak |
| Case | 18k rose gold case, glareproofed sapphire crystal and caseback, screw-locked crown |
| Functions | Hours, minutes, center seconds, date |
| Case width | 41mm |
| Case thickness | 9.80mm |
| Water resistance | 50m |
| Dial | Silver-toned dial with “Grande Tapisserie” pattern, rose gold applied hour-markers and Royal Oak hands with luminescent coating |
| Bracelet | 18k pink gold bracelet with AP folding clasp |
| Direction of automatic winding | Bidirectional |
| Number of parts | 280 |
| Power reserve | 60h |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Audemars Piguet Royal Oak Self Winding Silver-toned dial 41mm 15400OR.OO.1220OR.02” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.