Longines Men's L2.920.4.78.6 Master Collection Stainless Steel Watch
$1,978.00 Original price was: $1,978.00.$248.78Current price is: $248.78.
Audemars Piguet Royal Oak Quartz Black dial, 33mm, Stainless steel, 67650ST.OO.1261ST.01
$878.00 Original price was: $878.00.$248.02Current price is: $248.02.
Description
Description
Audemars Piguet Royal Oak Quartz Black dial, 33mm, Stainless steel, 67650ST.OO.1261ST.01,33 mm stainless steel case, 7 mm thick, glareproofed sapphire crystal, black dial with Grande Tapisserie” pattern, white gold applied hour-markers and Royal Oak hands with luminescent coating, Calibre 2713 quartz movement with hours, minutes, date, stainless steel bracelet, AP folding buckle. Water resistant to 50 meters
SPECIFICATIONS:
| Brand | Audemars Piguet |
| Model number | 67650ST.OO.1261ST.01 |
| Gender | Mens |
| Series | Royal Oak Quartz |
| Case | Stainless steel |
| Bezel | Stainless steel |
| Case width | 33mm |
| Case thickness | 7mm |
| Water resistance | 50m |
| Dial | Black dial with “Grande Tapisserie” pattern, white gold applied hour-markers and Royal Oak hands with luminescent coating |
| Bracelet | Stainless steel bracelet with AP folding clasp |
| Mechanism | Mechanical excellence combined with quartz brings superior accuracy. |
| Calibre | 2713 |
| Power reserve | 39h |
| Functions | Hours, minutes and date |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Audemars Piguet Royal Oak Quartz Black dial, 33mm, Stainless steel, 67650ST.OO.1261ST.01” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.