Back to products
Audemars Piguet Royal Oak Chronograph Green Dial Limited Edition 41mm
$958.00 Original price was: $958.00.$248.02Current price is: $248.02.
Audemars Piguet Royal Oak Offshore Green Dial Green Rubber Strap 42mm 26238TI.OO.A056CA.01
$249.00
Description
Description
.This is the Highest Quality Swiss Replica having ‘Exact 1:1 Calibre Super Clone Movement’ and it has ‘All Working Functions’, same as Original. No Better Quality is made than this in the World – Be Rest Assured. Thank You.
‘ALL PRODUCT PHOTOS ABOVE ARE REAL PHOTOS OF OUR WATCHES CLICKED BY US’
Audemars Piguet 26238TI.OO.A056CA.01 Royal Oak Offshore Khaki Green 42mm Dial Khaki Green Rubber Strap Watch
Specifications:
| Brand: | Audemars Piguet |
| Model: | Royal Oak Offshore |
| Reference Number: | 26238TI.OO.A056CA.01 |
| CASE | |
| Case Diameter: | 42 mm |
| Case Material: | Titanium |
| Water resistance: | 100 m |
| DIAL | |
| Dial Material: | Khaki green dial with “Mega Tapisserie” pattern, silver-toned counters, arabic numerals hour-markers and white gold Royal Oak hands with luminescent coating, khaki green inner bezel |
| BRACELET | |
| Band Material | Khaki green rubber strap with textile decoration and interchangeable strap system. Additional black calfskin strap. |
| Clasp | Titanium AP pin buckle |
| CALIBRE | |
| Mechanism: | Selfwinding |
| Total Diameter: | 32 mm |
| Frequency: | 4 hz 28800 vph |
| Number of jewels: | 40 |
| Power reserve: | 70 h |
| Number of parts: | 433 |
| Thickness: | 8 mm |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Audemars Piguet Royal Oak Offshore Green Dial Green Rubber Strap 42mm 26238TI.OO.A056CA.01” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.