Rolex Day-Date President 40mm White Gold White Roman Dial - 228239
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Omega De Ville Prestige 27.4 mm Silver Dial Stainless Steel Bracelet 424.10.27.60.52.002
$898.00 Original price was: $898.00.$219.00Current price is: $219.00.
Audemars Piguet Royal Oak Jumbo Extra-Thin Stainless Steel Blue dial Watch 15202ST
$958.00 Original price was: $958.00.$248.02Current price is: $248.02.
Description
Description
Audemars Piguet Oak Extra Thin Stainless Steel blue dial Watch 15202ST.OO.1240ST.01, 39 mm stainless steel case, 8.1 mm thick, glare-proofed sapphire crystal back, glare-proofed sapphire crystal, blue dial with Petite Tapisserie pattern, white gold applied hour-markers and Royal Oak hands with luminescent coating, Manufacture Calibre 2121 selfwinding movement with hours, minutes, date, approximately 40 hours of power reserve, stainless steel bracelet, AP folding buckle. Water resistant to 50 meters.
SPECIFICATIONS:
| Brand | Audemars Piguet |
| Reference | 15202ST.OO.1240ST.01 |
| Case Width | 39.00 mm |
| Case Thickness | 8.10 mm |
| Water Resistance | 50 m |
| Case | Stainless steel case, sapphire crystal and caseback |
| Dial | Blue dial with “Petite Tapisserie” pattern, white gold applied hour-markers and Royal Oak hands with luminescent coating |
| Bracelet | Stainless steel bracelet with AP folding clasp |
| Functions | Hours, minutes, and date |
| Movement thickness with module | 3.05 mm |
| Total diameter | 28.4 mm |
| Type of balance-spring stud-holder | Mobile stud |
| Balance-spring type | With Variable inertia blocks |
| Direction of automatic winding | Bidirectional |
| Type of oscillating weight | Support and weight segment in 21k gold |
| Number of jewels | 36 |
| Power reserve | 40h |
| Number of parts | 247 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Audemars Piguet Royal Oak Jumbo Extra-Thin Stainless Steel Blue dial Watch 15202ST” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.