OMEGA Seamaster Aqua Terra 38 mm Silver Dial Stainless Steel and Sedna™ 18k Rose Gold Strap 220.22.38.20.02.001
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Audemars Piguet Royal Oak Frosted Gold, Silver dial, 37mm 15454OR.GG.1259OR.01
$249.00
Description
Description
Audemars Piguet Royal Oak Frosted Gold, Silver dial, 37mm, 18k Rose gold, 15454OR.GG.1259OR.01, Hammered 18-carat pink gold case, glareproofed sapphire crystal and caseback, water-resistant to 50 m. Silver-toned dial with “Grande Tapisserie” pattern, pink gold applied hour-markers and Royal Oak hands with luminescent coating. Hammered 18-carat pink gold bracelet with AP folding clasp. Powered by the natural movements of your wrist. This exceptional selfwinding movement combines functionality and precision timekeeping with the highest standard of aesthetics. Selfwinding Manufacture Calibre 3120. Functions: Hours, minutes, center seconds and date.
SPECIFICATIONS:
| Brand | Audemars Piguet |
| Model number | 15454OR.GG.1259OR.01 |
| Series | Royal Oak Frosted Gold |
| Case | Hammered 18-carat pink gold case, glareproofed sapphire crystal and caseback |
| Case width | 37mm |
| Case thickness | 9.8mm |
| Water resistance | 50m |
| Dial | Silver dial with “Grande Tapisserie” pattern, Rose gold applied hour-markers and Royal Oak hands with luminescent coating |
| Bracelet | Hammered 18k rose gold bracelet with AP folding clasp |
| Mechanism | Mechanical excellence combined with quartz brings superior accuracy. |
| Calibre | Selfwinding Manufacture Calibre 3120 |
| Functions | Hours, minutes, center seconds and date. |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Audemars Piguet Royal Oak Frosted Gold, Silver dial, 37mm 15454OR.GG.1259OR.01” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.