Back to products
Rolex Lady-Datejust 28mm 279384RBR Silver Dial Oyster Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Audemars Piguet Royal Oak Frosted Gold Silver dial, 33mm, 18k Rose gold, 67653OR.GG.1263OR.01
$249.00
Description
Description
Audemars Piguet Royal Oak Quartz Silver dial, 33mm, 18k Rose gold, 67653OR.GG.1263OR.01Made of hammered 18K Rose gold and providing 50m water resistance, the 33mm case is fitted with glareproofed sapphire crystal and mounted onto a matching hammered 18K rose gold bracelet with AP folding clasp. The 2713 quartz caliber with seven jewels operates the central luminescent rose gold Royal Oak hands which indicate hours and minutes upon the Silver toned “Grande Tapisserie” dial with luminescent Rose gold applied hour-markers which also shows date in a window at the three o’clock position.
SPECIFICATIONS:
| Brand | Audemars Piguet |
| Model number | 67653OR.GG.1263OR.01 |
| Gender | Mens |
| Series | Royal Oak Frosted Gold |
| Case | Hammered 18k Rose gold case, glareproofed sapphire crystal |
| Case width | 33mm |
| Case thickness | 7mm |
| Water resistance | 50m |
| Dial | Silver dial with “Grande Tapisserie” pattern, Rose gold applied hour-markers and Royal Oak hands with luminescent coating |
| Bracelet | Hammered 18k rose gold bracelet with AP folding clasp |
| Mechanism | Mechanical excellence combined with quartz brings superior accuracy. |
| Calibre | 2713 |
| Functions | Hours, minutes and date |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Audemars Piguet Royal Oak Frosted Gold Silver dial, 33mm, 18k Rose gold, 67653OR.GG.1263OR.01” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.