Omega Constellation Ladies' Selection 29mm steel ‑ Sedna™ gold on steel ‑ Sedna™ gold 131.25.29.20.53.002
$898.00 Original price was: $898.00.$279.00Current price is: $279.00.
Omega De Ville Prestige Watch, 34mm Mother of Pearl Dial, 434.20.34.20.05.002
$998.00 Original price was: $998.00.$219.00Current price is: $219.00.
Audemars Piguet Royal Oak Extra-thin 39mm 15202BA.OO.1240BA.02
$249.00
Description
Description
Audemars Piguet Royal Oak Extra-thin 39mm Yellow dial, Yellow Gold Watch 15202BA.OO.1240BA.02, 39 mm 18K yellow gold case, 8.1 mm thick, glareproofed sapphire crystal back, glareproofed sapphire crystal, yellow-gold toned dial with Petite Tapisserie pattern, yellow gold applied hour-markers and Royal Oak hands with luminescent coating, Manufacture Calibre 2121 selfwinding movement with hours, minutes, date, approximately 40 hours of power reserve, 18K yellow gold bracelet, AP folding buckle. Water resistant to 50 meters.
SPECIFICATIONS:
| Brand | Audemars Piguet |
| Model number | 15202BA.OO.1240BA.02 |
| Series | Royal Oak Extra-thin |
| Case | 18-carat yellow gold case, glareproofed sapphire crystal and caseback |
| Functions | Hours, minutes, center seconds, date |
| Case width | 39mm |
| Case thickness | 8.10mm |
| Water resistance | 50m |
| Dial | Yellow dial with “Petite Tapisserie” pattern, yellow gold applied hour-markers and Royal Oak hands with luminescent coating |
| Bracelet | 18-carat yellow gold bracelet with AP folding clasp |
| Direction of automatic winding | Bidirectional |
| Number of parts | 247 |
| Power reserve | 40h |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Audemars Piguet Royal Oak Extra-thin 39mm 15202BA.OO.1240BA.02” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.