Back to products
Rolex Day-Date 40mm Bright Black Dial President Watch 228348RBR-0043
$608.00 Original price was: $608.00.$239.00Current price is: $239.00.
Audemars Piguet Code 11.59 Beige Dial Beige Rubber Strap Watch 41mm 26393QT.OO.A064KB.01
$249.00
Description
Description
.This is the Highest Quality Swiss Replica having ‘Exact 1:1 Calibre Super Clone Movement’ and it has ‘All Working Functions’, same as Original. No Better Quality is made than this in the World – Be Rest Assured. Thank You.
‘ALL PRODUCT PHOTOS ABOVE ARE REAL PHOTOS OF OUR WATCHES CLICKED BY US’
Audemars Piguet 26393QT.OO.A064KB.01 Code 11.59 Flyback Chronograph Smoked Beige 41mm Dial Beige Rubber-Coated Strap Watch
Specifications:
| Brand: | Audemars Piguet |
| Model: | Code 11.59 |
| Reference Number: | 26393QT.OO.A064KB.01 |
| CASE | |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41 mm |
| Case Material: | Black ceramic |
| Water resistance: | 30 m |
| DIAL | |
| Dial Material: | Smoked beige dial, beige counters and black external zone, black counter at 6, white gold hour-markers and hands with luminescent coating, black inner bezel |
| BRACELET | |
| Band Material | Beige rubber-coated strap |
| Clasp | Stainless steel pin buckle |
| CALIBRE | |
| Mechanism: | Selfwinding |
| Functions: | Flyback chronograph, hours, minutes, small seconds and date |
| Total Diameter: | 32 mm |
| Frequency: | 4 hz 28800 vph |
| Number of jewels: | 40 |
| Power reserve: | 70 h |
| Number of parts: | 381 |
| Thickness: | 6.8 mm |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Audemars Piguet Code 11.59 Beige Dial Beige Rubber Strap Watch 41mm 26393QT.OO.A064KB.01” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.