Longines Men's L47544724 Heritage Column Wheel Chronograph Automatic Black Leather Watch
$3,250.00 Original price was: $3,250.00.$250.55Current price is: $250.55.
Longines Women's L5.512.4.71.5 DolceVita Red Leather Watch
$1,188.00 Original price was: $1,188.00.$238.71Current price is: $238.71.
Longines Women’s L45130586 La Grande Classique Diamond Stainless Steel Watch
$3,975.00 Original price was: $3,975.00.$259.78Current price is: $259.78.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. black dial with Silver hands and Diamonds hour markers. diamond. quartz movement. sapphire crystal. 29mmx 29mmx 8mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L45130586
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L45130586 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 29 mm x 29mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel set with diamonds |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Diamonds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L45130586 La Grande Classique Diamond Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.