Rolex Lady-Datejust 279160 Oyster Perpetual 28mm Pink Dial Oyster Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women’s L51550166 Dolce Vita Diamond Stainless Steel Watch
$3,125.00 Original price was: $3,125.00.$248.96Current price is: $248.96.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. white dial with Silver hands and Diamonds hour markers. diamond. quartz movement. sapphire crystal. 20mmx 25mmx 7mm case. 18mm band width. 30 meters water resistant. L51550166
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L51550166 |
| Series | Dolce Vita |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 18 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 25 mm x 20mm |
| Case Thickness | 7 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel set with diamonds |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Diamonds |
| Subdials | 60 seconds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L51550166 Dolce Vita Diamond Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.