Back to products
Longines Men's L4.974.4.21.6 Flagship Stainless Steel Watch
$1,520.00 Original price was: $1,520.00.$242.94Current price is: $242.94.
Omega De Ville Mini Trésor 26mm Yellow Dial with Diamonds Moonshine™ 18k Rose Gold Bracelet 428.55.26.60.99.001
$898.00 Original price was: $898.00.$259.00Current price is: $259.00.
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
Omega 428.55.26.60.99.001 De Ville Gold Dial
| Condition | New/Unworn |
| Edition | Special Edition |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 26mm |
| Case Thickness | 16.50mm |
| Case Material | Yellow Gold |
| Dial Color | Gold |
| Crystal | Anti-Reflective Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Fixed |
| Screw-in Crown | No |
| Water Resistance | 30m |
| Case Back | |
| Band Material | Yellow Gold |
| Color/Finish | Yellow Gold |
| Clasp | Tang Buckle |
| Movement | Automatic – Chronometer |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Omega De Ville Mini Trésor 26mm Yellow Dial with Diamonds Moonshine™ 18k Rose Gold Bracelet 428.55.26.60.99.001” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.