Longines Men's L46916722 La Grandes Classiques Flagship Black Leather Watch
$4,450.00 Original price was: $4,450.00.$265.84Current price is: $265.84.
Longines Women's L32774766 Conquest Stainless Steel Watch
$800.00 Original price was: $800.00.$233.77Current price is: $233.77.
Audemars Piguet Code 11.59 Selfwinding Chronograph 41mm Blue grained dial 26439NB.OO.A346KB.01
$249.00
Description
Description
.This is the Highest Quality Swiss Replica having ‘Exact 1:1 Calibre Super Clone Movement’ and it has ‘All Working Functions’, same as Original. No Better Quality is made than this in the World – Be Rest Assured. Thank You.
‘ALL PRODUCT PHOTOS ABOVE ARE REAL PHOTOS OF OUR WATCHES CLICKED BY US’
DESCRIPTION
| Brand | Audemars Piguet |
| Model | Selfwinding Chronograph |
| Series | Code 11.59 |
| Reference Number | 26439NB.OO.A346KB.01 |
| Production Year | Call For Enquiry |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Case Material | Blue Ceramic |
| Case Size | 41 mm |
| Water Resistance | 30 meters |
| Dial Type | Tuscany Blue grained dial |
| Dial Details | Blue inner bezel, azured blue counters, 18-carat white gold luminescent hands, baguette-cut diamonds hour-markers |
| Bracelet | Blue textured rubber strap |
| Clasp | 18-carat white gold pin buckle |
| Movement | Selfwinding |
| Caliber | 4409 |
| Functions | Flyback chronograph, hours, minutes, small seconds |
| Number of Jewels | 40 |
| Power Reserve | 70 hours |
| Total Diameter | 32 mm |
| Number of Parts | 349 |
| Frequency | 4 Hz (28,800 vph) |
| Movement Thickness | 6.8 mm |
| Warranty | Two-year warranty |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Audemars Piguet Code 11.59 Selfwinding Chronograph 41mm Blue grained dial 26439NB.OO.A346KB.01” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.