Omega De Ville Trésor 36mm Red Dial with Diamonds Moonshine™ 18k Rose Gold Strap 428.58.36.60.11.001
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Omega De Ville Prestige 40 mm Grey Dial Stainless Steel and Sedna™ 18k Rose Gold Bracelet 434.20.40.20.06.001
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men’s L49214116 Presence Stainless Steel Watch
$1,350.00 Original price was: $1,350.00.$240.78Current price is: $240.78.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman Numerals hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 38.5mmx 38.5mmx 8mm case. 18mm band width. 30 meters water resistant. L49214116
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L49214116 |
| Series | Presence |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 18 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 38.5 mm x 38.5mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Transparent |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull Push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Roman Numerals |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L49214116 Presence Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.